WEGAŃSKA Wigilia z WeganNerd

Miasto:
Sosnowiec
Data:
12.12.2016
Czas trwania:
17:00 - 21:00
Dostępność:
wolne miejsca: 1

Wegańska Wigilia z WeganNerd

Podczas wigilii Świąt Bożego Narodzenia, wegańskie dania nie muszą ograniczyć się tylko do barszczu i kapusty z grzybami. W łatwy  sposób można skomponować nawet całe 12 dniowe menu, które posmakuje każdemu.
Na warsztatach przygotujemy dania inspirowane tradycyjną polską kuchnią oraz kuchnią żydowską, które z łatwością można odtworzyć w święta. Nauczymy się z jakich składników upiec sycący warzywny pasztet, jak ugotować bezmięsny aromatyczny sos pieczeniowy, co robić by barszcz miał głęboki, piękny różowy kolor. Dodatkowo przygotujemy drożdżowe kulebiaki z kapustą kiszoną, po której nie boli brzuch. Nie zabraknie też deseru, rubasznego krantz’a z czekoladą z daktyli.

Menu:

  • Zakwas buraczany
  • Barszcz  czerwony zakwaszany żurawiną podany z białym grochem
  • Pasztet z białej fasoli z gruszką i makiem
  • Pasztet z fasoli z burakiem i majerankiem
  • Pasztet z zielonej soczewicy z chrzanem
  • Kulebiak z kapustą i grzybami
  • Cymes z ziemniaków i śliwką wędzoną
  • Sos pieczeniowy z winem
  • Wegański krantz z daktylową czekoladą

IMG_8600dAlicja Rokicka

Jest założycielką i autorką popularnego w Polsce bloga Wegan Nerd, ogłoszonego tytułem Kulinarnego Bloga Roku 2014 oraz Blogiem Roku 2015 przez 100 Best Poland Restaurants. Wegan Nerd to blog wegański w 100% roślinny, czyli taki w którym nie znajdziecie przepisów z mięsem, rybami oraz nabiałem w tym mlekiem i innymi produktami odzwierzęcymi. Współpracuje z portalem HelloZdrowie.pl. Magazynem Kuchnia oraz nowojorskim kwartalnikiem Chickpea Magazine, dla którego komponuje wegańskie receptury oraz robi zdjęcia. Obecnie pracuje nad swoją pierwszą autorską książką kucharską .Prowadzi warsztaty kulinarne w całej Polsce.

Wszystkie przygotowane potrawy będzie można skosztować na miejscu jak również podzielić się w gronie rodziny bądź znajomych zabierając je do domu w specjalnie przygotowanych opakowaniach.

UWAGA:

Osoby które chcą otrzymać certyfikat z warsztatów proszone są o udzielenie informacji w momencie zapisywania się na kurs. Po tym terminie certyfikaty nie będą wystawiane.

Jeżeli na warsztaty nie zgłosi się minimalna liczba uczestników (6), warsztaty odbędą się w innym terminie.

Rezerwacje

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu. regulamin

Mapa

Wczytuję mapę...