Krewetki bez tajemnic

Miasto:
Sosnowiec
Data:
21.04.2016
Czas trwania:
17:00 - 21:00
Dostępność:
wolne miejsca: 2

Krewetki bez tajemnic

Owoce morza czyli po włosku „frutti di mare”, czy też po angielsku „seafood” w ostatnim czasie zyskują coraz większe uznanie w oczach Polaków. Do niedawna z owocami morza kojarzyły nam się wyłącznie ryby, jednak świat mórz i oceanów ma dla nas zdecydowanie większą ofertę kulinarną.

Owoce morza są cennym źródłem łatwo przyswajalnego i pełnowartościowego białka są również dobrym źródłem witamin z grupy B (PP i B12), jodu, selenu oraz fluoru. Ponadto zawierają umiarkowane ilości żelaza, cynku i magnezu. Ilość zawartego w nich żelaza stanowi około 30-50% ilości żelaza znajdującego się w mięsie czerwonym. Skorupiaki są też dobrym źródłem wapnia. Doskonale sprawdzają się jako przystawki i drobne przekąski, jako składniki sałatek, zup oraz dań głównych.

Tym razem na naszych warsztatach główna rolę będą odgrywać krewetki w różnych wydaniach. Zapoznamy Was z wiedzą teoretyczną i praktyczną. Dowiecie się między innymi jak czyścić i obierać krewetki przed gotowaniem, z jakiego miejsca na świecie są najlepsze, jakie wyróżniamy ich gatunki, które są najbardziej popularne a także gdzie kupować krewetki, jaki przechowywać i na co zwrócić uwagę kupując. Oczywiście najwięcej czasu poświecimy na przygotowywanie dań w których królować będzie nie kto inny jak krewetka.

Menu:

  • koktajl z krewetkami koktajlowymi i mieszanką sałat w sosie koniakowym
  • ragout z krewetek podane w vola vent
  • krewetki black tiger z chorizo i pomidorami z dodatkiem ryżu basmati
  • krewetki królewskie panierowane w panco z kus kuse

Wszystkie przygotowane potrawy będzie można skosztować na miejscu jak również podzielić się w gronie rodziny bądź znajomych zabierając je do domu w specjalnie przygotowanych opakowaniach.

UWAGA:

Osoby które chcą otrzymać certyfikat z warsztatów proszone są o udzielenie informacji w momencie zapisywania się na kurs. Po tym terminie certyfikaty nie będą wystawiane.

Jeżeli na warsztaty nie zgłosi się minimalna liczba uczestników (6), warsztaty odbędą się w innym terminie.

Rezerwacje

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu. regulamin

Mapa

Wczytuję mapę...