KOREAN BARBECUE – odkrywamy nowe kontynenty smaków

Miasto:
CHORZÓW
Prowadzący:
Inessa Kim
Data:
14.05.2018
Czas trwania:
17:00 - 21:00
Dostępność:
wolne miejsca: 6

KOREAN BARBECUE czyli koreański grill to bardzo popularne danie w Korei serwowane w wyspecjalizowanych restauracjach. Dołączcie do nas w poniedziałkowe majowe popołudnie i pogrillujcie z nami po Koreańsku! 

Cała wyjątkowość tego dania polega nawet nie na składnikach ale na sposobie jego przyrządzenia i podania. W Korei znajdziemy wiele lokali, w których nie ma zwyczajnych stołów ale za to są specjalne stoliki wyposażone w grille lub gorące płyty. Na samym środku stołu czyli płyty grillowej tam gdzie jest najbardziej gorąco kładzie się surowe mięso a w koło grilluje się dodatki tj. kimchi (tak kimchi też się grilluje!), warzywa, grzyby, czosnek, cebula czy ziemniaki. Na koreańskim barbecue najczęściej lądują kawałki wołowiny lub wieprzowiny, boczek (samgyeopsal), żeberka wołowe lub wieprzowe, karkówka (moksal) czy kurczak w pikantnej marynacie (dark galbi).

Część praktyczna:

Bulgogi (marynowana wołowina)

Dak Galbi (kurczak w pikantnej marynacie)

Samgyeopsal (boczek)

Moksal (karkówka)

Grillowane warzywa: pieczarki, ostre papryczki, cebula, czosnek, kimchi 

Marynowane rzodkiewki

Warsztaty poprowadzi Inessa Kim:

INESSA KIM

Inessa Kim jest Koreanką urodzoną i wychowaną w Kazachstanie. W Polsce mieszka od 1997 roku. Przez 6 lat była właścicielką i szefem kuchni Bistro KIM T&V z w Warszawie. Teraz prowadzi warsztaty kulinarne zarówno dla amatorów jak i zawodowych kucharzy. Uczestniczka drugiej edycji programu TOP CHEF. Niejednokrotnie gotowała ma antenie TVP2 w „Pytanie na Śniadanie”. Jest również współautorką edukacyjnej kulinarnej gry planszowej dla dzieci „Królewski Kucharz”.


  • Wszystkie przygotowane potrawy będzie można skosztować na miejscu jak również podzielić się w gronie rodziny bądź znajomych zabierając je do domu w specjalnie przygotowanych opakowaniach.
  • Na zakończenie, po wspólnej degustacji, każdy z uczestników warsztatów, otrzyma certyfikat.
    Podstawą otrzymania certyfikatu jest poprawne wpisanie imienia i nazwiska uczestnika warsztatów podczas rezerwacji miejsca na warsztatach.

Chcesz wiedzieć więcej o naszej akademii – KLIKNIJ TUTAJ

lub skontaktuj się z nami
tel. +48 881 082 988
mail: rezerwacje@spoonkursy.pl

Rezerwacje

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu. regulamin

Mapa

Wczytuję mapę...