ATELIER MISTRZÓW – Monoporcje Maciej Wiśniewski

Miasto:
Sosnowiec
Prowadzący:
Maciej Wiśniewski
Data:
07.10.2019
Czas trwania:
09:00 - 16:00
Dostępność:
wolne miejsca: 14

Zapraszamy na nowe zajęcia z cyklu Atelier Mistrzów w Spoon !!!

Jest to cykl dwu dniowych spotkań z mistrzami cukiernictwa, kuchni którzy przekażą wam swoją wiedzę i pod ich okiem będziecie mogli nabyć techniki i praktyki . 

Monoporcje – przepiękne mini desery, podane solo, wyglądające jak dzieło sztuki. Jemy oczami, i to głównie ma nas kusić. Deserki puszczają oko i naprawdę bardzo trudno się zdecydować, który wybrać. Ale główne pytanie brzmi, jak taki lub podobny efekt przenieść na talerz lub do witryny. Jak w Twojej kuchni przygotować takie cuda? Czy to w ogóle możliwe? Jak osiągnąć równowagę między wyglądem a smakiem? Tego wszystkiego dowiecie się podczas spotkania z mistrzem Maciejem Wiśniewskim . 

Część praktyczna : 

  1. Pistacja morela kawa
  2. Orzech laskowy banan figa
  3. Biała czekolada wanilia truskawka jogurt
  4. Patechoux pistacja malina rabarbar
  5. Kokos mango maracuja
  6. Ciemna czekolada wiśnia amaretto

Maciej Wiśniewski Ambasador światowej marki czekolady Cacao Barry.Na co dzień związany z rodzinną firmą cateringową – Catering Bracia Wiśniewscy, gdzie odpowiedzialny jest za sekcję cukierniczą. Zajmuje się produkcją ciast, nowoczesnych deserów, mono-porcji, makaroników, pralin i rzeźb wykonanych z czekolady. Trener w wielu akademiach cukierniczych takich jak Ashanti, Akademia Sweetdecor i World Academy of Pastry Arts by Sempre .Umiejętności cukiernicze doskonalił w Europejskiej Szkole Mistrzów im. Wojciecha Kandulskiego oraz w Akademii Czekolady Callebaut w Łodzi

Wszystkie przygotowane potrawy będzie można skosztować na miejscu jak również podzielić się w gronie rodziny bądź znajomych zabierając je do domu w specjalnie przygotowanych opakowaniach.

Jeżeli na warsztaty nie zgłosi się minimalna liczba uczestników (10), warsztaty odbędą się w innym terminie.

Na zakończenie, po wspólnej degustacji, każdy z uczestników warsztatów, otrzyma certyfikat.
Podstawą otrzymania certyfikatu jest poprawne wpisanie imienia i nazwiska uczestnika warsztatów podczas rezerwacji miejsca na warsztatach.


Chcesz wiedzieć więcej o naszych warsztatach  www. spoonkursy.pl

lub skontaktuj się z nami
tel. +48 791 234 468
mail: rezerwacje@spoonkursy.pl

Rezerwacje

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu. regulamin

Mapa

Wczytuję mapę...