WARSZTATY – ŚWIADOME ŻYWIENIE – Temat Kasze

Miasto:
Sosnowiec
Prowadzący:
Adrian Feliks oraz Aneta Kościołek
Data:
27.10.2014
Czas trwania:
16:30 - 21:30
Dostępność:
wolne miejsca

Pierwsze warsztaty z serii  Świadome zywienie – temat KASZE

Warsztaty prowadzone przez Adriana Feliksa (uczestnika program TOP CHEF) wraz z mgr Anetą Kościołek dietetykiem, biotechnologiem, specjalistą do spraw zdrowia publicznego, a aktualnie doktorantką na Wydziale Farmaceutycznym na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. To połączenie wiedzy praktycznej oraz smaczne potrawy 😉

Kasze znane od wieków, a zapomniane. Występowały w roli głównej na królewskich stołach – dziś przeżywają swój renesans. Sięgamy po nie coraz częściej świadomi ich wartości odżywczych

i doceniając ich walory smakowe. Na warsztatach odkryjemy je znowu w nowej roli. Przygotujemy między innymi, polentę z kaszy manny, kaszotto, pierogi z kaszą, deser z kaszy oraz inne.

Dzięki pani dietetyk Anecie Kościołek dowiemy się jakie wartości dla naszego organizmu mają kaszę i dlaczego powinny być częściej składnikiem naszej codziennej diety.

Wszystkie przygotowane potrawy będzie można skosztować na miejscu lub podzielić się w gronie rodziny bądź znajomych zabierając je do domu w specjalnie przygotowanych opakowaniach.

Kurs praktyczny (gotowanie) trwa od 3 do 4 godzin w zależności od tematyki. Po tym czasie zasiadamy do stołu i w miłej atmosferze zjadamy to co uda nam się przygotować.

Wszystkie nasze kursy prowadzone są w pełni wyposażonych i do tego przystosowanych salach. W pobliżu znajduje się bezpłatny parking.

Na każdego uczestnika kursu czekają:

  • w pełni wyposażone stanowiska do gotowania wraz z niezbędnymi produktami
  • fartuszki na czas jego trwania;
  • specjalne opakowania w których możecie zabrać do domu to co uda nam się przygotować
  • przepisy wszystkich przygotowywanych dań

Czas trwania – 4-5 godzin (w tym gotowanie i degustacja)

Kurs odbędzie się przy zgłoszeniu minimum 10 osób.

Rezerwacje

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu. regulamin

Mapa

Wczytuję mapę...