TARTY NA SŁODKO I NA SŁONO

Miasto:
Sosnowiec
Prowadzący:
Adrian Feliks
Data:
04.02.2020
Czas trwania:
17:00 - 21:00
Dostępność:
brak wolnych miejsc

TARTY – NA SŁODKO I NA SŁONO

Niezwykle istotne miejsce w kuchni francuskiej zajmują tarty. Chef Adrian Feliks, który swoje cenne szlify kulinarne zbierał właśnie w kuchni francuskiej w renomowanych restauracjach w Belgii najlepiej wprowadzi Was w tajniki wypieków i przygotowywania dań na bazie tart oraz przygotowywania fantastycznych słodkich ciast. Na przeciętną tartę składa się kruchy spód, którym wyłożona jest foremka a dalej otwierają się niezliczone możliwości. Każdy kto skusi się je skosztować odnajdzie przyjemność i zadowolenie.

Wszystkim uczestnikom naszych warsztatów zdradzimy tajniki przygotowywania ciasta kruchego, półkruchego oraz francuskiego. Poznacie przepisy na ciasto, które zawsze się udają i stanowią podstawę do przygotowywania innych domowych wypieków.

Z nami przekonacie się, że pieczenie tarty wcale nie musi być trudne ! Warsztaty zainspirują Was do tworzenia nowych połączeń smakowych i dostarczą nowe, ciekawe doznania kulinarne.

Żadnych półproduktów – wszystko wykonane własnoręcznie.

Menu: 

  • Tarta z wędzonym pstrągiem warzywami sezonowymi i salsą verde
  • Tarta z musem czekoladowym, chilli i malinami
  • Tarteletki z musem z brokuła i musem z makreli
  • Tarteletki z musem cytrynowym

    Każdy uczestnik po warsztatach otrzyma do domu miłą niespodziankę.

Warsztaty poprowadzi Adrian Feliks:
ADRIAN FELIKSADRIAN FELIKS – szef kuchni z kilkunastoletnim doświadczeniem. Właściciel firmy SPOON organizującej warsztaty kulinarne na terenie Śląska. Swoją wiedzę zdobywał w Belgii, gdzie pracował między innymi pod okiem jednego z najlepszych szefów kuchni, Carlo Didden. Uczestnik wielu konkursów kulinarnych oraz juror konkursów gastronomicznych. Współpracuje w wieloma restauracjami w zakresie doradztwa kulinarnego obejmującego m.in. kompleksowe przygotowanie lokalu do otwarcia, przygotowanie karty menu oraz organizując i przygotowując kolacje degustacyjne. Brał udział w II edycji programu Top Chef, w którym został wyróżniony stażem w Atelier Amaro przez pierwszego w Polsce zdobywcę prestiżowej gwiazdki Michelin – Wojciecha Modesta Amaro. Swoimi daniami zachwycił również Ewę Wachowicz, która zaprosiła go do swojego programu „Ewa Gotuje”.

Chef Adrian Feliks to wysokiej klasy specjalista, uwielbia gotować i poszukiwać nowych połączeń smakowych, entuzjasta kuchni regionalnych, niestrudzony poszukiwacz unikalnych, regionalnych produktów. Zdeklarowany zwolennik zdrowego, świadomego żywienia. Swoją pasją do gotowania zaraża wszystkich uczestników warsztatów, czym przyciąga coraz liczniejszą grupę osób zainteresowanych  warsztatami, pokazami i spotkaniami kulinarnymi. Jest przy tym wesoły i bardzo komunikatywny.


Wszystkie przygotowane potrawy będzie można skosztować na miejscu jak również podzielić się w gronie rodziny bądź znajomych zabierając je do domu w specjalnie przygotowanych opakowaniach.

Na zakończenie, po wspólnej degustacji, każdy z uczestników warsztatów, otrzyma certyfikat.
Podstawą otrzymania certyfikatu jest poprawne wpisanie imienia i nazwiska uczestnika warsztatów podczas rezerwacji miejsca na warsztatach.

Uwaga:
Jeżeli na warsztaty nie zgłosi się minimalna liczba uczestników (6), warsztaty odbędą się w innym terminie.Cena warsztatów: 169 zł 

Kup bilet online – tutaj

UWAGA: W przypadku chęci realizacji Vouchera w celu rezerwacji i opłacenia miejsca na warsztatach, prosimy o wysłanie do nas wiadomości e-mail na adres kontakt@spoonkursy.pl W wiadomości prosimy o podanie tematu warsztatów oraz numeru umieszczonego na otrzymanym voucherze. W mailu zwrotnym poinformujemy o statusie dokonanej rezerwacji. Chcesz wiedzieć więcej o naszych warsztatach – kliknij tutaj

Chcesz wiedzieć więcej o naszej Akademii Kulinarnej – kliknij tutaj

lub skontaktuj się z nami
tel. +48 791 234 468
mail: rezerwacje@spoonkursy.pl

Mapa

Wczytuję mapę...