Spotkania z winem – cz. II „ALZACJA BIAŁYM WINEM PŁYNĄCA”

Miasto:
Sosnowiec
Prowadzący:
Marian Jeżewski i Adrian Feliks
Data:
11.07.2018
Czas trwania:
17:00 - 20:00
Dostępność:
wolne miejsca: 12

Spotkania z winem – cz. I „Alzacja białym winem płynąca”

Zapraszamy na kolejne z cyklu warsztatów skierowanych do wszystkich koneserów i miłośników wina oraz tych, którzy chcą lepiej poznać i bliżej zaprzyjaźnić się z tym trunkiem.

Wino wymaga przygotowania, umiejętności cieszenia się nim w pełni, zaczynając od barwy, poprzez bogactwo aromatów, a kończąc na niuansach smakowych.

Tym razem zabierzemy Was w niezwykłą podróż do ALZACJI – najmniejszego regionu we Francji, który oprócz wspaniałego aromatycznego wina i wielu przepięknych winnic szczyci się wspaniałą kuchnią, o której mówi się, że jest tak dobra  jak kuchnia francuska i tak duża jak kuchnia niemiecka.  Zasmakujecie w 6 rodzajach wina pochodzącego z tego wyjątkowego regionu. Region ten słynie bowiem ze wspaniałych win, a szlak winny ciągnie się od północy na południe regionu i od południa na północ przez blisko 200 km.

Oczywiście nie zabraknie również części kulinarnej, w trakcie której pod okiem naszego Chefa Adriana Feliksa przygotujecie kilka prostych potraw, których konsumpcja w znaczący sposób uprzyjemni Wam doznania zmysłowe płynące z degustacji win.

Na miejscu będzie także możliwość zakupu win, które będą przedmiotem degustacji w trakcie naszego spotkania. Każdy uczestnik spotkania otrzyma też od nas miłą niespodziankę do domu.

Po wcześniejszym zgłoszeniu do 20 km zapewniamy DARMOWY  odwóz do domu uczestnikom naszego spotkania z winem.

Warsztaty wraz z Adrianem Feliksem poprowadzi Marian Jeżewski.

Marian JeżewskiMarian Jeżewski – dziennikarz, recenzent, felietonista, podróżnik. O winie pisze od 2005 roku. Zaczynał pracę dziennikarską w portalu kulinarnym nawidelcu.pl, potem w Czasie Wina, a także wielu czasopismach nie branżowych na zlecenie. W 2007 roku założył Studio Wina – serwis winiarski, który ma na celu propagowanie kultury wina i zajmuje się problematyką z zakresu winoznawstwa, informacji, zasad degustacji, terminologii, historii związanej z produkcją wina, przybliżaniem regionów winiarskich na świecie i w Polsce. Prowadzi degustacje, szkolenia, testy win, a także zajmuje się zgłębianiem sztuki łączenia wina z jedzeniem, współpracuje z winiarzami i importerami. Jest autorem projektu 12 miesięcy w winnicy, który prowadził we współpracy ze śląską Winnicą Patria.
Jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia ENOKULTURA, oraz pomysłodawcą i organizatorem NOE Festiwalu, festiwalu wina corocznie odbywającego się w Katowicach, który promuje edukację i kulturę wina.

Wszystkie przygotowane potrawy będzie można skosztować na miejscu jak również podzielić się w gronie rodziny bądź znajomych zabierając je do domu w specjalnie przygotowanych opakowaniach.

UWAGA:

Osoby które chcą otrzymać certyfikat z warsztatów proszone są o udzielenie informacji w momencie zapisywania się na kurs. Po tym terminie certyfikaty nie będą wystawiane.

Jeżeli na warsztaty nie zgłosi się minimalna liczba uczestników (10), warsztaty odbędą się w innym terminie.

Rezerwacje

Bilet zwykły Podana cena dotyczy biletu dla jednej osoby. W przypadku zakupu dwóch biletów (dla pary) udzielony jest rabat w wysokości 10%. Dalsze instrukcje zostaną przesłane do Państwa wraz z potwierdzeniem rezerwacji.

159,00

Prosimy o wpisanie imienia i nazwiska osoby/osób uczestniczących w warsztatach, na podstawie których zostaną wystawione certyfikaty. W przypadku kiedy dane będą niekompletne, certyfikaty nie zostaną wystawione.

Po wysłaniu zgłoszenia, otrzymacie Państwo informację potwierdzającą dokonaną rezerwację wraz z dalszymi instrukcjami. W przypadku braku takiej informacji prosimy o sprawdzenie skrzynki SPAM lub kontakt telefoniczny.


Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu. regulamin

Mapa

Wczytuję mapę...