MAKARONY – czyli PASTA NO I BASTA

Miasto:
Sosnowiec
Prowadzący:
Adrian Feliks
Data:
12.06.2019
Czas trwania:
17:00 - 21:00
Dostępność:
wolne miejsca: 12

Zapraszamy ponownie na „makaronowe” warsztaty, które zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem 

Makaron jest doskonałą propozycją dla osób, które uwielbiają kuchnię włoską. Wbrew pozorom nie jest to łatwe danie do przygotowania, bo makarony – z włoskiego pasty ze względu na dużą zawartość skrobii bardzo łatwo mogą zmieniać strukturę, kleić się, tracić sprężystość. A wtedy to już tylko krok od tego, aby danie straciło na smaku i atrakcyjności.

Właściwie przyrządzony makaron wzbogaci walory smakowe każdej potrawy. Gotowanie makaronu jest proste jeśli przestrzega się kilku zasad. Na naszych warsztatach je poznacie a także dowiecie się jak samodzielnie zrobić makarony tagliatelle czy spaghetti. Pokażemy Wam jak dobrze ugotować makaron aby był al dente.

 Menu:

  • Lasagne neapolitana
  • Farfalle z wieprzowiną w sosie pieczarkowym
  • Spaghetti aglio e olio
  • Tagliatelle w sosia szpinakowym z wędzonym łososiem i warzywami
  • Carbonarra

Warsztaty poprowadzi Adrian Feliks:
ADRIAN FELIKSADRIAN FELIKS – szef kuchni z kilkunastoletnim doświadczeniem. Właściciel firmy SPOON organizującej warsztaty kulinarne na terenie Śląska. Swoją wiedzę zdobywał w Belgii, gdzie pracował między innymi pod okiem jednego z najlepszych szefów kuchni, Carlo Didden. Uczestnik wielu konkursów kulinarnych oraz juror konkursów gastronomicznych. Współpracuje w wieloma restauracjami w zakresie doradztwa kulinarnego obejmującego m.in. kompleksowe przygotowanie lokalu do otwarcia, przygotowanie karty menu oraz organizując i przygotowując kolacje degustacyjne. Brał udział w II edycji programu Top Chef, w którym został wyróżniony stażem w Atelier Amaro przez pierwszego w Polsce zdobywcę prestiżowej gwiazdki Michelin – Wojciecha Modesta Amaro. Swoimi daniami zachwycił również Ewę Wachowicz, która zaprosiła go do swojego programu „Ewa Gotuje”.

Chef Adrian Feliks to wysokiej klasy specjalista, uwielbia gotować i poszukiwać nowych połączeń smakowych, entuzjasta kuchni regionalnych, niestrudzony poszukiwacz unikalnych, regionalnych produktów. Zdeklarowany zwolennik zdrowego, świadomego żywienia. Swoją pasją do gotowania zaraża wszystkich uczestników warsztatów, czym przyciąga coraz liczniejszą grupę osób zainteresowanych  warsztatami, pokazami i spotkaniami kulinarnymi.   Jest przy tym wesoły i bardzo komunikatywny.

Wszystkie przygotowane potrawy będzie można skosztować na miejscu jak również podzielić się w gronie rodziny bądź znajomych zabierając je do domu w specjalnie przygotowanych opakowaniach.


Wszystkie przygotowane potrawy będzie można skosztować na miejscu jak również podzielić się w gronie rodziny bądź znajomych zabierając je do domu w specjalnie przygotowanych opakowaniach.

Na zakończenie, po wspólnej degustacji, każdy z uczestników warsztatów, otrzyma certyfikat.
Podstawą otrzymania certyfikatu jest poprawne wpisanie imienia i nazwiska uczestnika warsztatów podczas rezerwacji miejsca na warsztatach.

Uwaga:
Jeżeli na warsztaty nie zgłosi się minimalna liczba uczestników (6), warsztaty odbędą się w innym terminie.


Chcesz wiedzieć więcej o naszych warsztatachkliknij tutaj

Chcesz wiedzieć więcej o naszej Akademii Kulinarnejkliknij tutaj

lub skontaktuj się z nami
tel. +48 791 234 468
mail: rezerwacje@spoonkursy.pl

Rezerwacje

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu. regulamin

Mapa

Wczytuję mapę...