ALE MEKSYK

Miasto:
Sosnowiec
Prowadzący:
Maria Julia Barboza de Sztyler
Data:
29.07.2016
Czas trwania:
17:00 - 21:00
Dostępność:
wolne miejsca: 2

Ale Meksyk

Kuchnia meksykańska to wielka różnorodność dań, przypraw, aromatów i smaków. Łączy w sobie wpływy kuchni hiszpańskiej, prekolumbijskiej i europejskiej. Pierwotnie kuchnia ta bazowała na fasoli, kukurydzy, chili, pomidorach, a także rybach i mięsie indyczym. Później stopniowo wzbogacano ją o przywożoną przez Hiszpanów i Francuzów pszenicę, wołowinę, cebulę i czosnek. W wyniku tego połączenia powstały nowe dania i przepisy. Kraj jest znany na całym świecie, nie tylko dzięki charakterystycznemu nakryciu głowy – sombrero, ale przede wszystkim za to, co oferuje kuchnia meksykańska.

Podczas tego kursu nauczymy się jak zrobić tortillę kukurydzianą, podstawowy składnik w kuchni meksykańskiej. Przygotujemy również przystawkę z wykorzystaniem przygotowanej ręcznie tortilli  – empanadas a la Coyoacan.  Julia opowie trochę o kaktusie – nopal  a także zademonstruję jak go przygotować.  Zaprezentuje sposób przygotowania dania typowego dla stanu Yucatan: kurczak pibil .  Na deser przygotuję smakołyk zwany churros meksykańskie, podawane z cynamonem i cukrem.

Menu:

  • Pierożki nadziewane mięsem (Quesadillas Fritas estilo Coyoacan)
  • Zupa z Kaktusa
  • Pollo al pibil
  • Churros

Warsztaty poprowadzi  Maria Julia Barboza de Sztyler  

1410961_700828989946056_2088592406_oMaria Julia Barboza de Sztyler  jest rodowitą Meksykanką pochodzącą ze stanu Jalisco. W Polsce mieszka od 1999 roku. Od 2004 roku jest współwłaścicielką firmy Arriba, która importuje z Meksyku oryginalne produkty spożywcze. Jest zapaloną propagatorką kuchni oraz kultury meksykańskiej w Polsce. Bierze udział w szkoleniach organizowanych dla szefów kuchni a także dla osób nie związanych z gastronomią, osób prywatnych.

UWAGA:

Osoby które chcą otrzymać certyfikat z warsztatów proszone są o udzielenie informacji w momencie zapisywania się na kurs. Po tym terminie certyfikaty nie będą wystawiane.

Jeżeli na warsztaty nie zgłosi się minimalna liczba uczestników (6), warsztaty odbędą się w innym terminie.

Rezerwacje

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu. regulamin

Mapa

Wczytuję mapę...